News

«    1 2 3    »

Dominik GolekZawody były rozgrywane w systemie Bolt Standard.

20 września w hali Kompleksu Sportowego „Michał” w Siemianowicach Śląskich odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Kettlebell w systemie BOLT STANDARD. Organizatorami imprezy byli m.in. International Kettlebell Lifting Federation, Polskie Stowarzyszenie Treningu Funkcjonalnego.

Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach po 10 minut osobno dla kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe: rwanie jednorącz oraz podrzut jednorącz. Ełczanin, Dominik Golak, startował w kategorii wagowej do 75 kg samemu ważąc zaledwie 64 kg. W pierwszej konkurencji zdobył Wicemistrza Polski. Tytuł ten zapewnił mu wynik 185 rwań odważnikiem o wadze 20 kilogramów. Kolejny medal, tym razem w kolorze brąz, nasz zawodnik wywalczył podrzucając jednorącz 138 razy kettlebell o wadze 20 kilogramów. Mimo kontuzji lewego barku i lewego przedramienia Dominik Golak walczył do końca.

BOLT jest jedną z interesujących i wszechstronnych odmian giriewoj sport popularyzowaną przez International Kettlebell Lifting Federation. Główną cechą odróżniającą BOLT od tradycyjnego giriewoj sport jest to, że zawodnik może odkładać odważnik i zmieniać rękę podczas występu dowolną ilość razy. Rozwiązanie takie zmniejsza ryzyko kontuzji i ułatwia wykonywanie poprawnych technicznie powtórzeń. Pozwala również zawodnikowi – wbrew pozorom - wykonać większą pracę niż w giriewoj sporcie. Nie jest on bowiem ograniczony wytrzymałością chwytu. Zawodnik może także dobrać odpowiednie obciążenie do własnych możliwości (siły, wytrzymałości i ciężaru ciała), co niewątpliwie sprawia, że BOLT ma szanse stać się „sportem dla wszystkich”.
Podstawą klasyfikacji jest masa łącznie podniesionego ciężaru, do której dodaje się tzw. ciężar bazowy (40 × łączny ciężar kul użytych w zawodach). Zawodnik ma w określonym czasie (od 3 do 40 minut w zależności od formuły zawodów) wykonać jak najwięcej powtórzeń wybranym przez siebie ciężarem.

DK

23-09-2015 16:15:50 ·


EłkBiałoruscy mistrzowie spotkali się z Prezydentem Ełku i poprowadzili 3- dniowe szkolenie z Giriewoj Sport na siłowni V.I.P- GYM.


Igor Signiewicz mistrz świata i wiceprezes Białoruskiej Federacji Giriewoj Sport oraz Sergiej Karpowicz mistrz świata i trener reprezentacji narodowej Białorusi w Giriewoj Sport, to zawodnicy z długoletnim stażem. Do Ełku przyjechali prosto z Mistrzostw Świata w Giriewoj Sport, które odbyły się w dniach 3-5 lipiec 2015r. w Warnie. Nowymi doświadczeniami i wiedzą podzielili się z ponad 30 osobami, które uczestniczyły w 3- dniowym (10-12 lipiec 2015r.) szkoleniu. W czasie warsztatów uczestnicy poznali historię sportu odważnikowego, a także pracowali nad poprawną techniką swingów, rwań i podrzutów.


Ostatniego dnia (12 lipca), dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Ełk, Białoruscy mistrzowie przeprowadzili darmowe szkolenie z Giriewoj Sport na Placu Sportowca.


Giriewoj Sport to tradycyjna rosyjska gimnastyka z odważnikami kulistymi, w swej najstarszej, nieskażonej żadnymi naleciałościami z Zachodu formie. W Rosji i wielu republikach poradzieckich ma statut sportu narodowego. Jest obowiazkowym elementem szkolenia wojska, policji, straży pożarnej, służb celnych, granicznych i ratunkowych. Powduje niewiarygodny wzrost siły, bez przyrostu mięśni zaś spalanie tłuszczu jest większe niż przy bieganiu.


DK
foto: Konrad Zajączkowski

19-07-2015 19:52:51 ·

Zawody CrossFit tylko dla twardzieli.21 czerwca w Sopocie już po raz piąty odbyły się Single Cross Games. Nie mogło zabraknąć na nich boxu CROSS- V.I.P EŁK.

CrossFit to dyscyplina sportu łącząca podnoszenie ciężarów, ćwiczenia ogólnorozwojowe i lekkoatletykę. Jego cechami są dynamika i liczba powtórzeń, która powoduje, że w ciągu kilku minut nawet najwięksi twardziele padają na ziemię. Od startujących wymaga jednym słowem wszechstronności.

W zawodach, razem ze sportowcami z całej Polski, zmierzyła się drużyna z Ełku. Konkurencja odbyła się w dwóch kategoriach: open kobiet i open mężczyzn. Wśród pań ełcki box reprezentowała Ewelina Tomaszewska. Znacznie liczniejsi byli przedstawiciele kategorii mężczyzn. W zawodach wystartowało 5 ełczan: Dominik Golak, Jakub Golak, Rafał Zabłocki, Paweł Zięba, Łukasz Łojewski.

W czasie eliminacji zawodnicy mieli do wykonania burpees, czyli padnij- powstań- podskocz, którego liczba powtórzeń rosła od 1 do 10 oraz swing amerykański, liczony z kolei malejąco- od 10 do 1 powtórzenia. Kolejny WOD, w którym zmierzyli się zawodnicy CROSS- V.I.P EŁK polegał na wykonaniu martwego ciągu z obciążeniem 50 kg i wskoku na skrzynię w sekwencji powtórzeń 21- 15-9. Niestety finały odbyły się już bez obecności ełczan. Pierwotnie regulamin zakładał wejście do finałów dwunastu zawodników z najlepszymi czasami, jednak w trakcie zawodów zasady zostały zmienione. Organizatorzy zdecydowali, że w ostatecznych zmaganiach weźmie udział zaledwie szóstka najlepszych. Tym samym, z czasem gorszym zaledwie o jedną sekundą od swojego poprzednika, z finałem pożegnał się Dominik Golak.

- Jechaliśmy do Gdańska nastawieni na dostanie się do finału. Mimo że nie udało mi się zmierzyć z najlepszymi tych zawodów, cieszę się z siódmego miejsca. Jako drużyna również spisaliśmy się świetnie. Mam nadzieję, że pełnię swoich możliwości będziemy mieli okazję pokazać na następnych zawodach.

Dwa oczka niżej, na dziewiątej pozycji, uplasował się jego brat, Jakub Golak. Jedyna ełczanka, Ewelina Tomaszewska, również może być zadowolona z osiągniętego wynika. Z Sopotu wróciła z mocnym szóstym miejscem.

Crossfit powstał w latach 90. w Stanach Zjednoczonych. Opracował go Greg Glassman we własnym garażu. Chciał, by zarówno ćwiczyć kondycję, jak i siłę. Trening opiera się w dużej mierze na improwizacji, ćwiczenia są zmieniane, ulepszane i dodawane. Zazwyczaj jedne zajęcia nie przekraczają 30 minut. Polegają na szybkim wykonywaniu maksymalnej ilości powtórzeń danego ćwiczenia w określonym czasie. Szybko okazało się, że jest to niesamowicie skuteczna metoda i jej elementy wprowadzano do szkoleń, policji, służb specjalnych, straży pożarnej i wojska. Obecnie ponad 5 tys. siłowni na świecie prowadzi zajęcia crossfit, odbywają się też liczne zawody.

DK

06-07-2015 19:45:51 ·

ełkW połowie kwietnia oczy wszystkich karateków w Europie były zwrócone na Warszawę. Stolica Polski była bowiem areną zmagań reprezentantów blisko 30 krajów o tytuł mistrzów kontynentu. W hali na Torwarze stawiło się około 370 zawodników, w tym dwuosobowa drużyna z Ełckiego Klubu Karate Shinkyokushin: Kinga Mierzejewska i Adam Gryziukowski.

 

Do walki o najwyższe trofea europejskie shihan Remigiusz Karpiński, trener ełckich karateków, desygnował swoich najlepszych aktualnie juniorów. Zarówno Kinga, jak i Adam trenują karate od lat, a od kilku miesięcy regularnie plasują się w czołówkach turniejów, w których startują.


Pokładanych w niej nadziei nie zawiodła Kinga Mierzejewska, która w konkurencji kumite do 65 kg dotarła do półfinałów i ostatecznie zajęła 3. miejsce w swojej kategorii.


- Dla mnie to ogromny sukces, Kinga już w tym roku pokazała, że jest mocna wygrywając silnie obsadzony turniej Carpathia Cup – mówi trener Remigiusz Karpiński. - Kinga dobrze przepracowała okres przygotowawczy, mimo kontuzji i niepowodzeń kontynuowała pracę i zdecydowała się na start. I ma brązowy medal. Mam nadzieję, że to początek jej sukcesów.


Gorzej poszło tym razem jej klubowemu koledze Adamowi Gryziukowskiemu. Ełczanin wygrał pierwszą walkę przez ippon, drugą, niestety, przegrał przez wskazanie i ostatecznie zajął miejsce w pierwszej ósemce.


tt

Fot.
Kinga Mierzejewska (na zdj. pierwsza z prawej) na podium Mistrzostw Europy Fot. EKKK/facebook


Wyniki ełczan
Juniorki
Kumite - 65kg
1. Merca Andreea (Rumunia)
2. Gataveckaite Emilija (Litwa)
3. Mierzejewska Kinga (Ełk)
3. Zielińska Monika (Polska)
Juniorzy
Kumite - 70kg
1. Vaicikauskas Laurynas (Litwa)
2. Tskarozia Davit (Gruzja)
3. Fekete Farkas mór (Węgry)
3. Ditiecher Deron (Holandia)
.....................................................................
5-8. Gryziukowski Adam (Ełk)

27-04-2015 12:07:21 ·

EłkPonad 500 uczestników stanęło na starcie 32. edycji Biegu Szpęgawskiego w Starogardzie Gdańskim. W biegu zaliczanym do Pucharu Kaszub wystartowała spora grupa biegaczy z Warmii i Mazur. Najlepiej wypadł mieszkaniec Ełku, reprezentujący LKS Ostromecko Krzysztof Gosiewski, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji open.

 

tt
Fot. Archiwum organizatora


Klasyfikacja Open (dystans 5,5 km)
1. Krystian Zalewski (Goleniów) 0:16:37 godz.
2. Sergii Okseniuk (Ukraina) 0:16:57
3. Krzysztof Gosiewski (Ełk) 0:16:59

27-04-2015 11:59:08 ·

EłkW ostatni weekend (11-12 kwietnia) zawodnicy ełckiego boxu CROSS- V.I.P. EŁK zmierzyli się z ponad 100 innych zawodników z całej Polski w zawodach pojedynkowych CrossFit No Limit Duel League.


Zawody miały charakter pojedynków. W szranki stawało dwóch zawodników, którzy losowali konkurencję, a następnie wykonywali szybki 1` AMRAP (As Many Reps/Rounds as Possibile - tyle powtórzeń / rund, ile jesteś w stanie zrobić). Przegrany odpadał, wygrany przechodził dalej w drabinie eliminacyjnej by dojść do pojedynku i stoczyć walkę z drugim najlepszym crossfiterem zawodów.


Zawody zostały rozegrane w dwóch klasyfikacjach indywidualnych: kobiet i mężczyzn. Ełcki box wśród pań reprezentowały: Ewelina Tomaszewska, Aneta Nowicka i Dominika Adamiec. W skład męskiej ekipy wchodzili: Paweł Zięba, Michał Truszkowski, Jakub Golak i Dominik Golak.


Eliminacje to WOD („Workout of The Day”- co można przetłumaczyć jako „kombinację ćwiczeń”), który trwał 8 minut. W tym czasie należało powtórzyć jak największą ilość razy rundę, w skład której wchodziły następujące zadania:
- bieg 8x 100metrów
- swing kettlem 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni)
- przysiad z kettlem 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni)
- martwy ciąg sumo z unoszeniem kettla do brody 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni)
- przysiad ze kettlem na klatce piersiowej z wyciśnięciem jedną ręką nad głowę z obciążeniem 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni).

 
Po pierwszym etapie do kolejnego zakwalifikowało się pięciu ełczan. Następny WOD zapewnił miejsce w finale tylko dwóm zawodnikom- Ewelinie Tomaszewskiej i Pawłowi Zięba. W ostatecznych kwalifikacjach ełczanka uplasowała się na V miejscu w kategorii kobiet, a Paweł Zięba zakończył zawody jako 15 na liście. Start dla wszystkich zawodników boxu CROSS- V.I.P. EŁK był prawdziwym chrztem bojowym i w ten sposób przetarli szlaki dla innych miłośników CrossFitu.


Zawody wchodzą w skład No Limit Duel League – czyli ligi zawodów pojedynkowych. Liga składa się z czterech kolejek. W każdej kolejce zawodnicy zbierają punkty zależnie od miejsca które zajęli. Wynik końcowy określa suma trzech najlepszych startów ze wszystkich czterech kolejek NLDL. Kwietniowe zawody były II kolejką.


DK

20-04-2015 10:29:10 ·

EłkW drugi dzień świąt wielkanocnych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do korzystania z obiektów.


W niedzielę wielkanocną wszystkie obiekty MOSiR będą nieczynne, ale już 6 kwietnia (poniedziałek wielkanocny) będzie można korzystać z parku linowego, stadionu miejskiego i skate parku. W godzinach 12:00- 22:00 czynny będzie również Park Wodny. Tego dnia obowiązywać będzie promocyjna cena wstępu na pływalnię, czyli 7zł za godzinę, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


DK

03-04-2015 10:00:33 · Pokaż na mapie ·

 

EłkZachęceni dobrym przykładem starszych kolegów młody narybek Nenufara jak burza przeszedł przez siódmą edycję ogólnopolskiego turnieju „U Klemensa” w Białymstoku. W hali sportowej SP 47 im. Jana Klemensa Branickiego w minikoszykówce rywalizowały drużyny chłopców i dziewcząt z rocznika 2004.

Duży sukces odnieśli podopieczni Edwarda Traskowskiego, którzy wygrali całą imprezę dwukrotnie pokonując rówieśników z Sopotu.


Ełczanie w fazie rywalizacji grupowej wygrali wszystkie trzy mecze: z DZIEWIĄTKĄ Łomża 35:14, z UKS 7 TREFL Sopot 29:23 oraz z TRÓJKĄ Żyrardów 37:16.


W półfinale trafili na TRÓJKĘ Działdowo i także tę drużynę zostawili w pokonanym polu (wynik 44:24). W finale młody Nenufar zmierzył się z AZS PWSZ Skierniewice. Zaciętą walkę na parkiecie ełczanie również rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając ponownie z UKS 7 TREFL Sopot 25:22.


Tak dobra gra ełckiego zespołu nie mogła pozostać bez echa w klasyfikacji indywidualnej. Statuetka MVP turnieju powędrowała do Brajana Mroczkowskiego. Oskar Chrzanowski natomiast został włączony do piątki All Stars zawodów.


tt
Fot. Archiwum klubu

 


Kolejność i najlepsi zawodnicy w zespole:
1. UKS NENUFAR 5 Ełk – Kacper Kujawa
2. UKS 7 TREFL Sopot – Piotr Wielopolski
3. AZS PWSZ Skierniewice – Jakub Domanowski
4. UKS „TRÓJKA” Działdowo – Oskar Mackiewicz
5. UKS „DZIEWIĄTKA” Łomża – Kacper Górski
6. UKS „TRÓJKA” Żyrardów – Piotr Kaczanowski
7. UKS „BASKET 47” Białystok – Dawid Sarosiek
8. UKS „ORKAN” Zambrów – Jakub Lutostański

 

02-04-2015 07:50:20 ·

Ełk Koszykarze klubu Nenufar Kode Ełk, mimo że mają jeszcze do rozegrania dwa spotkania, to już zapewnili sobie zwycięstwo w finale B III ligi mazowieckiej. Grupa B rywalizuje o miejsca 7-12. Ełczanie wygrali w tej fazie wszystkie mecze i można tylko żałować, że nie udało im się awansować do finału A.

 

Dobre występy ełczanie przypieczętowali na własnym podwórku pokonując wicelidera grupy GLKS Nadarzyn 80:65.


Spotkanie z Nadarzynem nie było łatwe. Goście potwierdzili dobrą dyspozycje z poprzednich spotkań, ale determinacja Nenufara Kode i dobra skuteczność liderów zespołu: Pawła Walaka i Arkadiusza Gąsiorka przesądziła o wyraźnym zwycięstwie gospodarzy. Paweł Walak 6 razy trafił za 3 punkty, a Arkadiusz Gąsiorek był niemal nie do zatrzymania w grze na tablicy (21 punktów). Wicelider jednak nie odpuszczał do końca, choć ełczanie przez większość czasu gry utrzymywali dość bezpieczną przewagę.
Tak punktowali koszykarze Nenufara: Paweł Walak- 24, Arkadiusz Gąsiorek- 21, Kamil Pawłowski, Krystian Kartaszow- po 9, Piotr Has- 7, Karol Romatowski- 3, Mateusz Myszkowski- 2, Marcin Mocarski- 2, Samuel Hartung- 2.
Do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze wyjazdowe w Grójcu i Warce.


tt
Fot. Archiwum klubu


Tabela gr. B III liga
1. UKS Nenufar Kode Ełk 8 15  722:664
2. GLKS Nadarzyn 9 14  690:677
3. KS Legion Legionowo 8 12  700:649
4. KS Pułaski Warka 8 11  645:752
5. MKS Pruszków 8 10  611:608
6. MKS Grójec II 7 10  567:585

 

01-04-2015 19:43:42 · Pokaż na mapie ·

EłkSkuterzyści rywalizujący w barwach klubu Black Shadows z Ełku brylują już na arenie krajowej. Dobre wyniki zakwalifikowały ich do eliminacji MŚ Skuterów Wodnych – Aquabike World Championship. W zeszłym sezonie Ełk miał na tych zawodach jednego reprezentanta - Andrzeja Wiśniewskiego. W tym dołączył do niego klubowy kolega mistrza - Marcin Senda. Polski duet zaliczył niezłe otwarcie sezonu w Doha (Katar).

 

Ełczanie i polscy kadrowicze jechali do Kataru, aby sprawdzić stan przygotowań samych zawodników i sprzętu. Już pierwsze treningi pokazały, że nie będzie najgorzej. Zawody w Katarze były również okazją do dotarcia nowiutkich silników w maszynach ełczan. W kraju z wiadomych względów w tym czasie nie mogli trenować na wodzie. Jak informują przedstawiciele klubu, przy okazji pojawiły się problemy z wydechem w przeszło 400-konnym  „Bombardierze” Andrzeja Wiśniewskiego.


W kwalifikacjach nie poszło ełczanom najlepiej i do pierwszego wyścigu o punkty startowali z trzeciej linii. Mimo to obaj ukończyli ten wyścig na punktowanych pozycjach. Andrzej Wiśniewski był 13. zgarniając 3 punkty, a Marcin Senda tuż za nim z 2 punktami na koncie. W drugim wyścigu Grand Prix Kataru było jeszcze lepiej. Siódme miejsce Andrzeja Wiśniewskiego dało mu 9 punktów, a 11. lokata Marcina Sendy oznaczała kolejnych 5 oczek do klasyfikacji generalnej całego cyklu.


Po pierwszej eliminacji zaliczanej do klasyfikacji MŚ Andrzej Wiśniewski jest 10. w klasyfikacji generalnej (12 punktów), a Marcin 15. (7 punktów). Prowadzi reprezentant gospodarzy Thamer Al Darwish (36 punktów). Za nim Francuzi: Jeremy Perez (30) i Jean-Baptiste Botti (27).


Kolejna Grand Prix w maju w Europie. Zawodnicy czekają na potwierdzenie przez organizatorów daty i miejsca zawodów. Trzymamy kciuki za ełczan, poniewż Katar pokazał, że ełczanie dopiero się rozkręcają.


tt
Fot. Archiwum


Klasyfikacja generalna cyklu
1. Thamer Al. Darwish (Katar) 36 pkt.
2. Jeremy Perez (Francja) 30 pkt.
3. Jean Baptiste Botti (Francja) 27 pkt.
4. Khalifa Belselah (ZEA) 26 pkt.
5. Mohammad Burbayae (Kuwejt) 20 pkt.
......
10. Andrzej Wiśniewski (Polska, Ełk) 12 pkt.
15. Marcin Senda (Polska, Ełk) 7 pkt.

01-04-2015 16:54:59 ·
«    1 2 3    »

News

Independent Escorts in Bangalore

An Independent escort in Bangalore is an independent lady proffering herself for sexual services to a man who is affordable to pay for her services and is in no obligation or in contract with any pe

Independent Escorts in Bangalore

Escorting Principles "An intelligent Independent escorts in Bangalore has plans and a wise Independent escorts has her own principles and living the life of an escort is living and accepting the

Independent Escorts in Bangalore

Discretion is an asset being a High Class Escort in Bangalore.Hi My name is Jyothika and I am sharing my experience as an Independent escort in Bangalore and life as an escort is not scary or dirty

Ełczanin wrócił z medalami z Otwartych Mistrzostw Polski Kettlebell.

Zawody były rozgrywane w systemie Bolt Standard. 20 września w hali Kompleksu Sportowego Michał w Siemianowicach Śląskich odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Kettlebell w systemie BOLT STANDARD.

Chełchy. Dożynki w gminie Ełk już za nami- podziękowaliśmy za plony

Świetnie się bawili dorośli, dzieci i młodzież Po mszy świętej podzielono się chlebem, zaś po przem wieniach przyszedłc czas na wspaniałą zabawę z okazji gminnego święta plon w. Tegoroczne dożynki

Diecezja Ełcka. 1000 plecaków najmłodszym uczniom podstawówek

Aby dzieci z rodzin, gdzie się nie przelewa, nie czuły się gorsze od r wieśnik w 22 sierpnia nastąpiło poświęcenie i przekazanie 1000 plecak w w ramach og lnopolskiej akcji, w kt rą odlat włączasię

Nadszedł dzień pożegnania.

Danuta Sawicka- Malz oficjalnie zakończyła pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szk ł nr 3 w Ełku. 27 sierpnia, w czasie Sesji Rady Powiatu, władze powiatu, radni oraz dyrektorzy ełckich szk ł ponad

Ełk. Poseł Makowski apeluje do władz miejskich, radnych Ełku oraz MZK

Zorganizujcie ludziom możliwość dojazdu do pracy na "strefie" Poseł ma pomysł jak usprawnić przew z pracownik w firm w ełckiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do tej inicjatywy

Prostki. Wernisaż i konkurs zwieńczone pysznymi ciastami

Świętowali zakończenie projektu W niedzielę 23 sierpnia 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach młodzież uczestnicząca w projekcie pod nazwą Malujemy Przyszłość asertywni świętowała zakończenie

Ełk. Szansa na prezentacje produktów, dotarcie do klientów i pozyskanie partnerów w biznesie

Budujesz, remontujesz? Odwiedź Ełckie Targi Budownictwa i Odnawialnych Źr deł Energii Już 12 września 2015 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbędzie się kolejna edycja Ełckich Targ w Budow