News

ełk
Toyota Auris po gruntownym liftingu - czym nas zaskakuje?


W ełckim salonie Toyoty, podobnie jak w całym kraju, jest już nowa Toyota Auris - kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych kompaktów w Polsce, cenionych za legendarną japońską niezawodność i oszczędność, a także elegancki wygląd, wygodę oraz ogromny wybór napędów. Znakiem rozpoznawczym Aurisa jest napęd hybrydowy, który wybiera już co piąty klient w Polsce. Duże zainteresowanie "hybrydą" widać było podczas Dni Otwartych zorganizowanych w salonie TOYOTA ALTA przy ul. Łukasiewicza w Ełku właśnie z okazji premiery nowego Aurisa.


Nowy model ma jeszcze więcej atutów. Każdy mógł się o tym przekonać już 18 i 19 lipca podczas Dni Otwartych ełckiego salonu Toyoty. Zainteresowanie nowym Aurisem z pewnością wiąże się z wysokimi notowaniami japońskich modeli Toyoty wśród kierowców. Pomimo ogromnej konkurencji europejskich producentów, mających tradycyjnie bardzo silną pozycję na Starym Kontynencie, Toyota wywalczyła sobie pozycję marki najczęściej wybieranej przez osoby prywatne w Polsce. Jeśli wziąć pod uwagę także sprzedaż do firm, Toyota zajmuje drugie miejsce w kraju. Ogromny udział w tym sukcesie ma właśnie Auris - młodszy brat Corolli. Dlatego Toyocie zależy na tym, by ten ważny model w jej ofercie przewyższał konkurentów nowoczesnością.


W 2010 roku, kiedy debiutował Auris Hybrid, Toyota stała się pierwszym i jedynym producentem posiadającym aż trzy rodzaje napędów w segmencie samochodów kompaktowych. Dziś, w obliczu ograniczonej i drogiej oferty firm konkurencyjnych, wszechstronność napędów Aurisa stanowi jego wyjątkową przewagę na rynku. Toyota poddała modyfikacji pięć głównych cech Aurisa: stylistykę zewnętrzną, projekt wnętrza razem z użytymi materiałami, napęd hybrydowy, systemy bezpieczeństwa oraz ofertę konwencjonalnych silników.


Te zmiany zostały szybko zauważone i dobrze ocenione przez osoby, które wybrały się na jazdy próbne nowym Aurisem podczas Dni Otwartych w ełckim salonie dilera marki Toyota. Fachowa obsługa pracowników sprawiła zaś, że każda zainteresowana osoba dostała szczegółowe informacje dotyczące m. in. nowego Aurisa. Tak tutaj jest zresztą na co dzień- specjaliści nie zostawią nikogo bez odpowiedzi, wyjaśnią wszelkie niuanse techniczne, dobrze doradzą.


Prestiżowy i mocno osadzony na drodze


Przednia i tylna część nadwozia zostały przeprojektowane tak, aby nowy Auris był mocniej i szerzej osadzony na drodze, przenosząc niżej środek ciężkości pojazdu. Samochód wygląda teraz bardziej prestiżowo i elegancko. Unowocześniony przedni zderzak oraz bardziej muskularny zderzak tylni ozdobiony nowymi reflektorami sprawiają, że samochód wygląda na masywniejszy. Reflektory przednie są wyposażone w technologię LED, zarówno do jazdy dziennej, jak i w światłach mijania, co w klasie kompaktów jest zupełnie wyjątkowe. Światła LED mają wiele zalet w stosunku do tradycyjnego oświetlenia: dają światło zbliżone do dziennego, zużywają mniej energii oraz pozwalają na eksploatację bez serwisu do 100 tys. godzin, czyli znacznie dłużej niż inne technologie. Nowy Auris jest przy tym niezwykle funkcjonalny- wersja hatchback została wyposażona w tylną kanapę składaną w proporcji 60/40, opcjonalną płaską podłogę oraz 360 litrów przestrzeni bagażowej.


Elegancki i luksusowy


Kierowca i pasażerowie od razu zauważą najwyższą jakość wykończenia wnętrza samochodu. Miękkie, przyjemne w dotyku materiały, nowoczesny projekt konsoli, elegancki ekran dotykowy i subtelnie zsynchronizowane podświetlenie wnętrza, zapewniają zupełnie odmienione wrażenie. Nowy jest także projekt tablicy przyrządów, z zegarami umieszczonymi w podłużnych tubach, pomiędzy którymi pojawił się nowy kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego. Osoby ceniące styl mogą się cieszyć miękkimi pokryciami foteli w nowych kolorach do wyboru.


Bogatszy o nowe silniki


Toyota jest liderem trendów dominujących obecnie w segmencie kompaktów, polegających na obniżaniu zużycia paliwa, emisji spalin i kosztów użytkowania pojazdu, bez szkody dla jego osiągów i przyjemności z jazdy. Niezwykle różnorodna gama napędów Aurisa została wzbogacona o nowe dynamiczne silniki. Do znanych już silników benzynowych 1.33 Dual VVT-i (99 KM) i 1.6 Valvematic (132 KM) dołączyła zupełnie nowa jednostka 1.2 Turbo o pojemności 1.2 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Dzięki mocy 116 KM oraz maksymalnemu momentowi obrotowemu 185 Nm, dostępnemu w szerokim zakresie od 1500 do 4000 obr./min, zapewnia osiągi na poziomie dotychczasowej jednostki benzynowej 1.6 Valvematic, przy zdecydowanie niższym zużyciu paliwa i emisji CO2.


W ofercie silników Diesla jednostka 2.0 D-4D została zastąpiona przez silnik 1.6 D-4D. Silnik ten rozwija moc 112 KM i maksymalny moment obrotowy 270 Nm w zakresie 1750-2250 obr./min. Dzięki temu wyróżnia się w swojej klasie mocy bardzo wysoką sprawnością. Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 10,5 s., a średnie zużycie paliwa to zaledwie 4,1 l/100 km. Koszty użytkowania Aurisa z nową jednostką napędową zostały dodatkowo obniżone w wyniku dłuższych okresów międzyprzeglądowych (20 tys. km.).


Wygodny jak hybryda


Gamę zamyka napęd hybrydowy, składający się z silnika elektrycznego i benzynowej jednostki o pojemności 1.8 l. Od wielu miesięcy jest to najczęściej wybierany napęd Aurisa w Europie Zachodniej, gdzie stanowi już ponad 50% całkowitej sprzedaży modelu. Odkąd napęd hybrydowy pojawił się pod maską Aurisa, znalazł już ponad 200 tys. klientów. To najlepszy dowód na to, że kierowcy doceniają bezszelestną pracę układu, jego dynamikę, zapewnianą przez dwa silniki (benzynowy i elektryczny) oraz istotne dla naszego portfela niskie koszty eksploatacji. Dziś Toyota Auris jest najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym w Europie. Przy rekordowo niskiej emisji CO2 (79 g/km) i średnim zużyciu paliwa na poziomie zaledwie 3,5 l/100 km, hybrydowy Auris rozwija moc 136 KM, co pozwala na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 10,9 s. i uzyskanie prędkości maksymalnej 180 km/h. Nie emituje także cząstek stałych i toksycznych tlenków azotu. Napęd hybrydowy pozwala na jazdę przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego do prędkości 50 km/h, dzięki czemu kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się ciszą w czasie podróży oraz dużymi oszczędnościami podczas jazdy w korkach. Na postoju przy wyłączonym silniku spalinowym klimatyzacja, radio i inne urządzenia elektryczne działają nieporównanie dłużej niż w konwencjonalnym aucie. Model z napędem hybrydowym jest standardowo wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Warto dodać, że już w podstawowej wersji Auris Hybrid ma bogate wyposażenie w postaci między innymi siedmiu poduszek powietrznych, automatycznej klimatyzacji, radia z systemem Bluetooth, felg aluminiowych oraz kolorowego wyświetlacza ciekłokrystalicznego o przekątnej 4,2-cala między zegarami. Przy tej sumie przewag nad każdym innym dostępnym rodzajem napędu, nie dziwi jego największa popularność w gamie Aurisa.


Symbol bezpieczeństwa


Europejski instytut bezpieczeństwa Euro NCAP przyznał Toyocie Auris maksymalne pięć gwiazdek. Dla firmy nie jest to jednak powód, by spocząć na laurach. Firma wprowadziła rewolucyjny zestaw systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, wykorzystujący działanie kamery i radaru laserowego. System aktywnie wspiera kierowcę w zachowywaniu odległości od poprzedzającego samochodu, utrzymywaniu pasa ruchu, szybkich reakcjach na zagrożenie oraz w bezpiecznym manewrowaniu. Nowy Auris otrzyma także nowoczesne zawieszenie zwiększające przyczepność, i jeszcze bardziej precyzyjne wspomaganie kierownicy. Nie ma wątpliwości, że zmodernizowany Auris uzyska równie wysokie noty za bezpieczeństwo co jego poprzednik.
Warto dodać, że Toyota jest jednym z nielicznych producentów w branży motoryzacyjnej, który posiada swój własny bank. Toyota Bank gwarantuje bezpieczeństwo i unikalnie konkurencyjne warunki finansowania zakupu nowego samochodu. Spośród wielu ciekawych propozycji można wybrać najbardziej dostosowaną do własnych, indywidualnych wymagań finansowych. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w ełckim salonie Toyoty i na http://www.toyotabusiness.pl. Toyota od zawsze charakteryzuje niezawodność, co sprawia, że bez względu na wiek auta, wszystkie modele osiągają bardzo wysoką wartość odsprzedaży. Auris to inwestycja, która zwróci się nawet po wielu latach jego użytkowania.


- Zapraszamy do naszego salonu wszystkich zainteresowanych nowym Aurisem jak i innymi modelami japońskiego koncernu, który na przestrzeni lat swoimi kolejnymi samochodami podbił serca kierowców w Europie, w Polsce, w Ełku- ­ mówią Anna i Piotr Filipkowscy-szefowie ełckiego salonu Toyoty.


Ciekawe, bieżące informacje dotyczące najnowszych wydarzeń w ełckim salonie Toyoty znajdziemy na stronie internetowej: www.toyotaelk.pl oraz na facebooku.


Najbliższe wydarzenia w salonie Toyoty w Ełku ul. Łukasiewicza 1D to: “Tydzień z Lexusem w Ełku” w dniach od 3 do 8 sierpnia 2015r. – serdecznie Państwa zapraszamy na jazdy próbne


Fot. 
Zachwycają wykończenia wnętrza samochodu. Zwraca uwagę nowoczesny projekt konsoli. Elegancki ekran dotykowy i subtelnie zsynchronizowane podświetlenie wnętrza, zapewniają zupełnie odmienione wrażenie. W nowym Aurisie projektanci zdecydowali się na lifting tablicy przyrządów, z zegarami umieszczonymi w podłużnych tubach, pomiędzy którymi pojawił się nowy kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego.

wm

31-07-2015 08:20:15 · Pokaż na mapie ·

eŁKPolicjanci ełckiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli motorowerzystę, ponieważ jechał bez wymaganego kasku. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że 14-latek jest pijany, a pojazd którym się porusza nie jest dopuszczony do ruchu. Sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd.

 

07.05.2015 policjanci ełckiej drogówki w miejscowości Borki zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który jechał bez wymaganego kasku ochronnego. W trakcie kontroli okazało się,  że 14-latek nie ma wymaganych do kierowania uprawnień. Policjanci wyczuli również od niego woń alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że motorower, którym poruszał się nastolatek nie jest dopuszczony do ruchu oraz nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Natomiast tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu. Chłopak przyznał się, że przełożył je z motoroweru nieżyjącego wujka.

 

Nieletni odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Policjanci ustalają również skąd 14-latek miał alkohol.

 

Agata Kulikowska

11-05-2015 11:24:53 ·

Ełk

Wczoraj po godzinie 18 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Buniaki.  Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motorowerem spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Wczoraj po godzinie 18 oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał informację, że w miejscowości Buniaki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty i kierowcy samochodu osobowego. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol drogówki. Policjanci ustalili, że 48-letni kierowca motoroweru spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za to został ukarany mandatem karnym. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

06-05-2015 11:04:35 ·

EłkWraz z rozpoczęciem się sezonu rowerowego na naszych drogach wzrasta liczba jednośladów, a tym samym liczba zdarzeń drogowych z udziałem kierujących rowerami.

Dlatego chcemy przypomnieć wszystkim rowerzystom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Jazda jednośladem wymaga pełnego panowania nad rowerem, trzeba pamiętać o prędkości, która powinna być dostosowana do aktualnie panujących warunków oraz umiejętności jadącego. Zalecamy używanie kasku ochronnego. W Polsce nie jest to obowiązkowe, ale warto z niego korzystać, aby w razie upadku chronić głowę.

Zgodnie z przepisami rower musi być wyposażony w:


 1.        Światło odblaskowe tylne czerwone o kształcie innym niż trójkąt, 
 2.        Przynajmniej jeden sprawnie działający hamulec, 
 3.        Dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nie przeraźliwym dźwięku.

 4.        Światło pozycyjne przednie o barwie białej lub żółtej selektywnej, 
 5.        Światło pozycyjne tylne barwy czerwonej - może być migające, 

 Uprawnienia

Od osób, które ukończyły 18 lat nie wymaga się uprawnień do kierowania rowerem. Natomiast osoby, które ukończyły 10 lat mogą poruszać się rowerem po drogach wyłącznie, gdy posiadają kartę rowerową. Dziecko do 7 roku życia może być przewożone na rowerze w specjalnie do tego przystosowanym siodełku.

 

Gdzie jeździć

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów. Jeśli nie ma wyodrębnionych takich dróg, wówczas należy jeździć rowerem po poboczu, a jeżeli to nie jest możliwe trzeba korzystać z jezdni.

Korzystanie przez kierującego rowerem z chodnika lub drogi dla pieszych dozwolone jest w wyjątkowych sytuacjach, gdy:

1. opiekuje się on osobą w wieku do 10 lat kierującą rowerem

2. szerokość chodnika wynosi co najmniej 2 m, a dozwolona prędkość po drodze biegnącej wzdłuż chodnika wynosi więcej niż 50 km/h

3. warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr,ulewa, gęsta mgła)

Jadąc po chodniku musimy zachować szczególną ostrożność, jechać powoli i ustępować miejsca pieszym.

 

Alkohol

Kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu to wykroczenie. Za taki czyn grozi kara aresztu, grzywny do 5 tys. złotych oraz zakaz kierowania rowerami. Ełccy policjanci tylko w kwietniu zatrzymali do kontroli 10 pijanych rowerzystów. Pamiętajmy, że osoba prowadząca rower jest pieszym i przysługują jej prawa i uprawnienia pieszego.

 

Warto pamiętać

· Kierujący rowerem nie może korzystać z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku.

· Podczas jazdy należy trzymać co najmniej 1 rękę na kierownicy oraz nogi na pedałach lub podnóżkach.

· Zabronione jest czepianie się innych pojazdów.

06-05-2015 10:33:10 ·

EłkWykonany zostanie również prawoskręt z ulicy Mickiewicza.


Tuż po świątecznym majowym weekendzie drogowcy rozpoczną modernizację ulicy Piłsudskiego w Ełku. Zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa w obrębie budynku przy ul. Piłsudskiego 12 i 14, od ul. Mickiewicza do ul. Toruńskiej w ciągu ul. Piłsudskiego pojawi się ścieżka rowerowa, a naprzeciwko stadionu, między nowym budynkiem prokuratury, a bankiem zbudowana zostanie zatoka autobusowa. To jedne z ważniejszych zmian, jakie zajdą na ul. Piłsudskiego. W dalszym etapie prac przewidywane jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ulicy Mickiewicza.


Prace rozpoczną się 4 maja i potrwają do 30 września 2015r. Jak zapewnia wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku S. z o.o., początkowa faza modernizacji nie będzie stwarzać szczególnych utrudnień w ruchu.


DK

30-04-2015 09:53:45 ·

eŁKTak, ale pod warunkiem, że ma co najmniej 135 cm wzrostu. Prezydent już podpisał nowe przepisy.


Nowelizacja przygotowana przez resort infrastruktury zakłada, że zniknie obowiązek podróżowania dzieci do lat 12 w foteliku. Według nowych przepisów wystarczy, by dziecko osiągnęło wzrost 135 cm, by mogło podróżować przypięte tylko pasami. Nowe prawo zakłada też możliwość przewożenia trzeciego dziecka w wieku co najmniej 3 lat w pasach bezpieczeństwa i bez fotelika, ale tylko pod warunkiem, że dwoje dzieci znajduje się w fotelikach po obu stronach i nie ma możliwości zainstalowania trzeciego fotelika.


Zmiany mają związek z dostosowywaniem polskiego prawa do unijnych dyrektyw. Za przewożenie dzieci bez fotelika grozi mandat w wysokości 150zł i 6 punktów karnych.

DK

30-04-2015 09:52:01 ·

EłkPolicjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego we wtorek 21.04.2015 około południa na trasie Straduny – Oracze. Kierująca volkswagenem zjechała na lewy pas, gdzie doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwko renault. Wszystkie cztery osoby znajdujące się w pojazdach trafiły do szpitala. 21.0.2015 około godziny 12 oficer dyżurny ełckiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie Straduny – Oracze. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji oraz załoga pogotowia ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podróżująca sama 24-letnia mieszkanka Sejn kierująca volkswagenem usiłowała skręcić w lewo w polną drogę, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z jadącym renault. Droga w tym miejscu zablokowana była około godzinę. Wszyscy uczestnicy zdarzenia: kierowca renault, dwoje jego pasażerów oraz kierująca volkswagenem trafili do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Badanie kierowców na zawartość alkoholu wykazało, że byli trzeźwi. 
Okoliczności tego zdarzenia szczegółowo wyjaśniają teraz ełccy policjanci . 

 

ZDJĘCIA

25-04-2015 12:28:22 ·


EłkOkazuje się, że tak, bo dopiero po ogłoszeniu przez ratusz czwartego przetargu na przebudowę skrzyżowania ulic Kajki, Tuwima i Grodzieńskiej, udało się wyłonić wykonawcę.


Poprzednie przetargi ogłaszane w 2013 i 2014 roku nie przynosiły efekty, głównie z powodu rozbieżności pomiędzy środkami przeznaczanymi na modernizacją, a kwotami jakie przedstawiali wykonawcy w ofertach przetargowych. Tym razem przetarg został rozstrzygnięty pomyślnie. Modernizacją skrzyżowania zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Inwestycja obejmuje przebudowę istniejącego skrzyżowania zwykłego o przesuniętych wlotach (skrzyżowanie ulic Kajki, Tuwima, Grodzieńska) na skrzyżowanie czterowlotowe z sygnalizacją świetlną. Nastąpi również zmiana geometrii skrzyżowania. Koszt prac oszacowano na nieco ponad 2 miliony złotych. Zmodernizowane skrzyżowanie zostanie oddane do użytku do 30 września 2015r.


DK

08-04-2015 09:55:06 ·

EłkW sierpniu weszła w życie nowa ustawa o kierujących pojazdami. Zmiana w prawie wniosła tyle, że każdy kierowca z prawem jazdy kategorii B od 3 lat, może jeździć motocyklem o pojemności silnika do 125 cm3. Motor nie może mieć mocy przekraczającej 11 kW, a stosunek mocy do masy własnej maszyny nie może przekraczać 0,1 kW/kg. O korzyściach, jakie z tego płyną, rozmawiamy z Mateuszem Markowskim, właścicielem ełckiej firmy "Matmar. Świat skuterów".

 

Co Pan sądzi o zmianach w tej ustawie?

Mateusz Markowski: Równamy do Europy, już chyba pół świata przyjęło takie rozwiązania, więc najwyższy czas na nas. Dobrze, że
jest to obostrzenie­ posiadanie prawa jazdy kategorii B od 3 lat, dzięki temu mamy pewność, że kierujący takim motocyklem zna przepisy ruchu drogowego i potrafi zachować się na drodze.

 

Co zatem przemawia za tym, aby przesiąść się z auta na motocykl?

M. M.: Czterosuwowy motocykl do 125 cm3 spala od 2 do 3 litrów na 100 kilometrów, samochód na pewno dwa trzy razy więcej. Taki motocykl można kupić już za około 4 tysiące złotych, ubezpieczenie rocznie wyniesie jakieś 100 złotych. Wystarczy wziąć więc kalkulator i przeliczyć, po jak krótkim czasie zakup zwróci się. Załóżmy że od marca do października do pracy czy szkoły zaczniemy dojeżdżać motocyklem zamiast samochodem, oszczędności w ilości paliwa oraz kosztów eksploatacyjnych liczy się w setkach złotych. W naszym salonie oferujemy klientom również możliwość zakupu motocykla czy quada w systemie ratalnym, czy leasingu, jest wiele możliwości. Warto wspomnieć także o tym, że z roku na rok w Ełku pojawia się coraz więcej samochodów, co sprawia że przemieszczanie się przez miasto samochodem jest coraz bardziej uciążliwe, a znalezienie miejsca parkingowego często graniczy z cudem. Niewielki motocykl, czy motorower jest rozwiązaniem tych problemów. W garażu także zajmuje mniej miejsca niż auto. W grę wchodzi także czynnik ekologiczny-­ podróżując jednośladem, emitujemy mniej spalin. Utrzymanie i serwis motocykla są tańsze niż osobówki.

 

Jaki motocykl poleciłby Pan początkującemu motocykliście?

M. M.: "Studwudziestkipiątki" nie są maszynami niebezpiecznymi. Przeciwnie. Ważą raptem około 100 kilogramów, lecz zapewniają już płynną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że ten kto nigdy nie jeździł motocyklem, powinien najpierw trochę potrenować­ choćby kilka godzin, by dobrze panować nad maszyną. Warto poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego albo wykupić kilka godzin jazdy z instruktorem. Wracając do pytania-­ do jazdy po mieście polecam maszynę ze skrzynią automatyczną, natomiast do jazdy poza miastem, czyli podełckimi pagórkami­ motocykl ze skrzynią manualną. Motocykle, podobnie jak skutery polecam wszystkim- kobietom, mężczyznom, osobom młodym jak i starszym. Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem, ale nie wie jaki model wybrać, zapraszamy do nas. Służymy dobrą radą, dobierzemy odpowiedni model, a jeśli akurat nie mamy konkretnego modelu z w salonie, to szybciutko ściągniemy. Wybór jest naprawdę duży, a skutery, quady i motocykle coraz częściej są i będą wykorzystywane także w pracy na wsi i w mieście.

 

W pracy? Jakieś przykłady?

M. M.: Współpracuje z nami już kilka firm rozwożących jedzenie, nasze motocykle ma firma, która wozi niewielkie części samochodowe. Dzięki temu jedni i drudzy docierają do celu szybciej i taniej. Quady z pługami do odśnieżania i innym osprzętem mają od nas lokalne firmy utrzymujące czystość w mieście. Chwalą sobie te maszyny, łatwiej nimi manewrować niż tradycyjnymi ciągnikami, co za tym idzie są bardziej zwrotne i wjadą praktycznie wszędzie. Są poza tym od nawet niedużych ciągników dużo lżejsze, więc gdy zaczepimy o krawężnik quadem, to go nie uszkodzimy. Ciągnik, nawet najmniejszy nie potraktuje przeszkody tak łagodnie. Poza tym quady mniej palą,­ są więc bardziej ekonomiczne, a w garażu wejdzie ich kilka w miejsce jednego ciągnika. Podobnie sprawy mają się do wykorzystywania quadów czy motocykli do pracy na wsi. Są crossowe "studwudziestkipiątki", którymi rolnik z łatwością dojedzie na pole zamiast ciągnikiem. Quady świetnie sprawdzają się również dla myśliwych. Jeśli jest vatowcem, to koszt zakupu motocykla, czy
quada może pomniejszyć. To, że zaoszczędzi na paliwie jest oczywiste. Quad lub motocykl typu cross to także dobra inwestycja dla osób, które mają gospodarstwa agroturystyczne. Nam służą do pracy, gościom­ letnikom możemy je wypożyczyć na przejażdżki, czyli takie maszyny mogą również na siebie zarobić.

 

Dziękujemy za rozmowę.

01-04-2015 08:45:05 · Pokaż na mapie ·

EłkJedno auto doszczętnie spalone, dwa mocno zniszczone

 

17 marca około godziny 3 rano ełccy strażacy dostali wezwanie na parking przy ulicy Wileńskiej. Tu płonęły trzy auta. Niestety, osobowy volkswagen spłonął doszczętnie, dwa stojące obok niego auta zostały nadpalone. Strażacy odsunęli je na bezpieczną odległość od samochodu całkowicie zajętego ogniem. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

 

wm

18-03-2015 09:29:58 ·

News

Independent Escorts in Bangalore

An Independent escort in Bangalore is an independent lady proffering herself for sexual services to a man who is affordable to pay for her services and is in no obligation or in contract with any pe

Independent Escorts in Bangalore

Escorting Principles "An intelligent Independent escorts in Bangalore has plans and a wise Independent escorts has her own principles and living the life of an escort is living and accepting the

Independent Escorts in Bangalore

Discretion is an asset being a High Class Escort in Bangalore.Hi My name is Jyothika and I am sharing my experience as an Independent escort in Bangalore and life as an escort is not scary or dirty

Ełczanin wrócił z medalami z Otwartych Mistrzostw Polski Kettlebell.

Zawody były rozgrywane w systemie Bolt Standard. 20 września w hali Kompleksu Sportowego Michał w Siemianowicach Śląskich odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Kettlebell w systemie BOLT STANDARD.

Chełchy. Dożynki w gminie Ełk już za nami- podziękowaliśmy za plony

Świetnie się bawili dorośli, dzieci i młodzież Po mszy świętej podzielono się chlebem, zaś po przem wieniach przyszedłc czas na wspaniałą zabawę z okazji gminnego święta plon w. Tegoroczne dożynki

Diecezja Ełcka. 1000 plecaków najmłodszym uczniom podstawówek

Aby dzieci z rodzin, gdzie się nie przelewa, nie czuły się gorsze od r wieśnik w 22 sierpnia nastąpiło poświęcenie i przekazanie 1000 plecak w w ramach og lnopolskiej akcji, w kt rą odlat włączasię

Nadszedł dzień pożegnania.

Danuta Sawicka- Malz oficjalnie zakończyła pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szk ł nr 3 w Ełku. 27 sierpnia, w czasie Sesji Rady Powiatu, władze powiatu, radni oraz dyrektorzy ełckich szk ł ponad

Ełk. Poseł Makowski apeluje do władz miejskich, radnych Ełku oraz MZK

Zorganizujcie ludziom możliwość dojazdu do pracy na "strefie" Poseł ma pomysł jak usprawnić przew z pracownik w firm w ełckiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do tej inicjatywy

Prostki. Wernisaż i konkurs zwieńczone pysznymi ciastami

Świętowali zakończenie projektu W niedzielę 23 sierpnia 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach młodzież uczestnicząca w projekcie pod nazwą Malujemy Przyszłość asertywni świętowała zakończenie

Ełk. Szansa na prezentacje produktów, dotarcie do klientów i pozyskanie partnerów w biznesie

Budujesz, remontujesz? Odwiedź Ełckie Targi Budownictwa i Odnawialnych Źr deł Energii Już 12 września 2015 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbędzie się kolejna edycja Ełckich Targ w Budow