News

«    1 2 3 4 5 6 7 8    »

EłkW pierwszej fazie projektu zaplanowano zatrudnienie ponad 250 osób.


Zakład Elektroniki Motoryzacyjnej w Ełku podpisał nowy kontrakt. Będzie producentem wiązek elektrycznych do najnowszego modelu samochodu OPEL Astra produkowanego przez GM Motor Poland w Gliwicach. W związku z tym zakład prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska robotnicze.


3 sierpnia pierwsze grupa pierwszych 60- ciu osób wyjedzie na szkolenie do zakładów firmy Delphi w Ineu w Rumunii. Dwie kolejne grupy będą szkolone w ZEM Ełk na najnowocześniejszych liniach montażowych, które są montowane w zakładzie. Produkcja nowych wiązek planowana jest na 24 sierpnia b.r.


DK

31-07-2015 08:36:03 · Pokaż na mapie ·

EłkMinisterstwo Infrastruktury i Rozwoju już po raz ósmy ogłosiło ogólnopolski konkurs „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.


W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki, edukacji oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Do grona najciekawszych projektów w kategorii "rewitalizacja" został nominowany projekt "Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej".
Inicjatorem, realizatorem i liderem tego projektu było miasto Ełk, a partnerem lokalne Stowarzyszenie Ełcka Grupa Animacji i Pedagogiki Społecznej „Alternatywa". Celem głównym projektu była aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku 10-20 lat na terenie miasta Ełku z obszaru śródmieścia. Wsparciem objęto 150 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią społeczną. Ełccy animatorzy i pedagodzy wzięli udział w specjalistycznych szkoleniach i treningach, dzięki którym w rezultacie powstał 21 osobowy zespół przygotowany do pracy z dziećmi.
Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji. Poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć, konkurs pokazuje wpływ unijnych środków na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany. O zwycięstwo rywalizować będzie 21 projektów wybranych spośród 195 zgłoszeń. Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie, Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim, wybierze 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich.


DK

31-07-2015 08:30:30 · Pokaż na mapie ·

EłkChcą pomagać kreatywnym przedsiębiorcom

 

Przedstawiciele parków naukowych i technologicznych z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego spotkali się 2 lipca 2015 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku, aby rozmawiać o platformach start-up’owych dla Polski Wschodniej.

 

W spotkaniu – oprócz gospodarzy – wzięły udział delegacje z Elbląskiego Parku Technologicznego, Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Potrzeba omówienia kwestii platform startowych dla nowych i innowacyjnych przedsiębiorstw wynika bezpośrednio z wchodzącej właśnie w życie nowej perspektywy unijnych dotacji, z których będą mogli korzystać m. in. przedsiębiorcy inwestujący w rozwój i badania oraz osoby z pomysłem na innowacyjną działalność gospodarczą. W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, 2014-2020 wyodrębniono działanie „Platformy Startowe dla nowych pomysłów”, które jest szansą dla młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy mają nietuzinkowy pomysł biznesowy oraz poszukują środków i możliwości jego realizacji. W procesie tworzenia platform startowych szczególną rolę odgrywać będą parki naukowo-technologiczne mające być ich animatorami. Do głównych zadań parków należeć będzie udostępnianie zaplecza badawczo-rozwojowego oraz pomoc w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań i ścieżek wdrażania w życie pomysłu na innowacyjne przedsiębiorstwo. Spotkanie w PNT w Ełku był drugim z cyklu spotkań dotyczących platform startowych.

 

wm

10-07-2015 09:51:24 ·

ełk8 lipca o godzinie 11:00 pod Ełckim Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa partii KORWiN.

 

Członkowie apelowali o poparcie petycji do prezydenta RP o wprowadzenie dodatkowych 3 pytań do referendum ustanowionego na 6 września.

 

- Pytania ustalone przez prezydenta sformułowane są w sposób niejasny, obywatel opowiadając się "tak" lub "nie" nie ma możliwości poparcia jednej ze stron jak na przykład pytanie o zmianę sposobu finansowania partii politycznych.- przekonuje Bartosz Truszkowski- prezes Oddziału Ełk partii.

 

- Proponujemy obywatelom dodatkowe 3 pytania, które odpowiedzą na ich realne problemy czyli likwidacja podatku dochodowego, przymus ubezpieczeń społecznych oraz wprowadzenie zakazu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Skoro i tak wydamy ponad 100 milionów złotych na organizację referendum to wykorzystajmy to w pożyteczny dla mieszkańców kraju sposób.- powiedział Mariusz Filipowicz- prezes regionu warmińsko-mazurskiego.

 

Dodatkowo członkowie partii chcą wprowadzić strefę wolną od zakazu spożywania alkoholu niskoprocentowego na promenadzie w okresie letnim w związku z czym zachęcają do składania podpisów pod petycją do Prezydenta Miasta- Tomasza Andrukiewicza.

 

Partia deklaruje gotowość do startu w wyborach parlamentarnych na jesieni, posiada struktury w prawie każdym większym mieście w województwie.

09-07-2015 09:45:27 ·


EłkPolicjanci odnaleźli 91-latka z Rękus, który w sobotę wyszedł ze swojego domu i zabłądził. W akcji poszukiwawczej brało udział blisko 50 policjantów, wykorzystano śmigłowiec z Komendy Głównej Policji oraz użyto psów służbowych. Mężczyzna został znaleziony w trawie nieopodal lasu, gdzie leżał wyczerpany i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Został przewieziony do szpitala.   Od 31.05.2015 ełccy policjanci poszukiwali zaginionego 91-latka z miejscowości Rękusy. Mężczyzna w sobotę wyszedł z domu i od tego czasu nie kontaktował się z bliskimi. W niedzielę rodzina powiadomiła o jego zaginięciu policję. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli czynności poszukiwawcze, które trwały do późnych godzin nocnych. Funkcjonariusze wspólnie z mieszkańcami wsi sprawdzali teren przyległy do miejsca zamieszkania 91-latka, sprawdzono również czy mężczyzn nie trafił do okolicznych szpitali. Do poszukiwań użyto także tropiących psów służbowych. 
Dziś od rana kontynuowano akcję poszukiwawczą. W działaniach brało udział blisko 50 policjantów.  Z uwagi na fakt, że w okolicy domu zaginionego znajdują się wielohektarowe pola, lasy i bagna wykorzystano śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. 


Około godziny 10 policjanci znaleźli mężczyznę leżącego w trawie na skraju lasu. 91-latek był przytomny, ale z wyczerpania nie mógł samodzielnie się poruszać. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie. Mężczyzna po zbadaniu został przewieziony do szpitala. 

 

Agata Kulikowka 

02-06-2015 08:17:38 ·

EłkEłccy policjanci zlikwidowali plantację marihuany. Na poddaszu domu jednorodzinnego policjanci znaleźli 66 sztuk roślin konopi indyjskich o wysokości do 130 cm. Zabezpieczyli też sprzęt służący do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Zatrzymano również 37-letniego właściciela plantacji, któremu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Ełccy policjanci uzyskali informację o tym, że 37-letni mieszkaniec Ełku, w domu jednorodzinnym uprawia konopie indyjskie. Po przybyciu na miejsce, informacja ta została przez policjantów potwierdzona. Na poddaszu domu, w specjalnie przygotowanym pokoju, policjanci znaleźli  namiot tekstylny o wymiarach ok. 3m X 3m, który zajmował znaczną część pomieszczenia. Po namiotem tym rosło 66 konopi. Rośliny miały do 130 cm wysokości. Można byłoby przygotować z nich ponad 1,5 kg marihuany. Ponadto, znaleziono tam jeszcze ponad 500 gramów częściowo wysuszonego kwiatostanu marihuany. Policjanci zabezpieczyli też przyrządy do wytwarzania środków odurzających. 37-letni właściciel plantacji został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

21-05-2015 08:42:24 ·


EłkPoseł Tomasz Makowski liczy na uwagi mieszkańców

Trwają prace nad rządowym projektem ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej społeczeństwa. Poseł Tomasz Makowski z Ełku, jako prowadzący ten projekt chce, by swoje uwagi i wnioski, zgłaszali do tych prac także obywatele.


- Generalnie projekt tej ustawy jest bardzo dobrym pomysłem. Cieszę się, że są za nim wszystkie kluby parlamentarne. Główną ideą tej ustawy ma być umożliwienie dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym. Ramię w ramię w tej kwestii mają działać: rząd, samorządy, samorządy zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Moim zdaniem należy w tym momencie zastanowić się nad kilkoma istotnymi sprawami. Projekt zakłada, że w każdym powiecie powstaną co najmniej dwa punkty porad prawnych. Czy to nie za mało? Tymczasem może warto zapisać w projekcie, by takie punkty były dostępne zwłaszcza dla ludności z obszarów wiejskich- w gminach, nie zaś jedynie w siedzibach struktur powiatów czy miast? Po drugie, mam pewne wątpliwości, czy zatrudniani dotychczas w urzędach radcowie prawni nie będą w godzinach pracy w jednostkach samorządów, obsługiwać także petentów w stworzonych na mocy ustawy punktach. Niech te punkty będą miejscem pracy młodych magistrów prawa - mówi Tomasz Makowski.


Jak podkreśla parlamentarzysta, te pytania, uwagi należy jeszcze przedyskutować, aby ustawa była jak najsprawniejszym narzędziem prawnym. Bo, że takie narzędzie jest potrzebne obywatelom- nie ma wątpliwości praktycznie nikt. Dlatego poseł Makowski zachęca mieszkańców do składania wniosków obywatelskich do proponowanego projektu ustawy w swoim biurze poselskim w Ełku przy ul. Małeckich 2 w lokalu nr 31.

- Bezpłatne porady prawne były już wcześniej dostępne w naszym biurze. Ludziom, którzy nie mają wykształcenia prawniczego trudno odnaleźć się w przepisach, kruczkach. Wystarczy spojrzeć na bezradność rolnika skrzywdzonego przez komornika czy mieszkańca Olecka. Ten miał żal do celników o to, że zatrzymali mu jego kolekcję drogich alkoholi i perfum, które przywiózł ze Stanów Zjednoczonych. Moje biuro mu pomogło - dodaje Makowski. - Tym bardziej zależy mi na tym, aby ustawa regulująca dostęp do darmowej pomocy prawnej była dobrze zaprojektowana. Trzeba zastanowić się, czy zaplanowane na te punkty środki w budżecie państwa będą wystarczające.


Parlamentarzysta zaapelował także o udział w II turze wyborów.
- Zwracam się zwłaszcza do tych 52 procent osób, które nie poszło na wybory 17 maja, aby 24 maja poszli do lokalu wyborczego. Zagłosujcie zgodnie ze swoim sumieniem, aby wybrać prezydenta kraju silnego, nowoczesnego, rozwijającego się - prosi Tomasz Makowski.

19-05-2015 10:56:21 ·


EłkPirat drogowy na wolności

16 maja około godziny 23 osobowe auto nie zatrzymało się do kontroli, mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych wysłanych przez ełckich policjantów.
- Sytuacja miała miejsce na ulicy Wojska Polskiego. Mimo starań, funkcjonariusze nie zatrzymali kierowcy. Kilka minut później policjanci znaleźli porzucone auto. Obecnie wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz ustalamy, kto siedział za kierownicą samochodu - mówi Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.
Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od naocznych świadków tego zdarzenia, którzy widzieli uciekające auto ulicą Tuwima, za kierownicą osobówki siedział młody mężczyzna.

wm

19-05-2015 10:54:50 ·

 

EłkNowe miejsca pracy i ułatwienia w uzyskaniu świadczeń rodzinnych

 

18 maja istotne dla mieszkańców regionu wiadomości z sejmu przedstawił poseł PO Andrzej Orzechowski. Parlamentarzysta zwrócił uwagę między innymi na efekt uchwalenia ustawy, na mocy której strażacy ochotnicy z OSP, którzy ulegli wypadkowi podczas akcji lub ćwiczeń, będą mieli prawo do świadczeń związanych z niezdolnością do pracy.

 

 - Dotąd poszkodowany w akcji strażak OSP, jeśli nie był zatrudniony na umowę o pracę, był studentem czy bezrobotnym, nie miał prawa do takich świadczeń za czas choroby i rehabilitacji - podkreślał poseł Orzechowski.

 

Dla mieszkańców Mazur- regionu dotkniętego wysokim bezrobociem dobrą informacją z pewnością jest także fakt ustawy, zabezpieczającej 100 tysięcy miejsc pracy (w skali kraju) dla młodych absolwentów szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych.

 

 - Kolejną dobrą informacją z Wiejskiej jest przyjęta 15 maja nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych. Obiecana przez panią premier zasada "złotówka za złotówkę" wejdzie w życie. Na mocy nowej ustawy rodziny, które przekroczą próg dochodowy, nie stracą świadczeń rodzinnych, ale będą je nadal otrzymywać - pomniejszone o kwotę, o jaką przekroczyły kryterium - wyjaśnił poseł.

 

Podczas spotkania Orzechowski wskazał także na korzyści dla mieszkańców z zapowiedzianych bezpłatnych punktów porad prawnych oraz zaplanowanej budowy gazociągu Polska- Litwa. Parlamentarzysta zaapelował także do mieszkańców regionu o oddanie głosu na prezydenta Bronisława Komorowskiego w wyborach 24 maja.

 

wm 

18-05-2015 19:41:20 ·


EłkOd 15 maja do 15 czerwca w Ełku obchodzone będą Dni Rodziny.


15 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma już swoją ponad dwudziestoletnią tradycję. 

 

Ełckie Dni Rodziny to inicjatywa mająca na celu promocję rodziny i podkreślenie jej znaczenia w społeczeństwie. Od 15 maja do 15 czerwca wszystkie ełckie rodziny korzystać będą mogły ze specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji: spektakli, spotkań, warsztatów i różnych imprez sportowo- rekreacyjnych. 


W organizację ponad 100 wydarzeń zaangażowały się miejskie jednostki, ełckie parafie, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia.


Uroczysta inauguracja została zaplanowana na 15 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Kolejne dni przyniosą moc atrakcji dla ełczan w każdym wieku, m.in. „Ognisko” z Ojcem Świętym w ramach cyklu spotkań poświęconych Patronowi Ełku, porady i konsultacje indywidualne z pracownikiem socjalnym i asystentem rodziny, a także konkursy, spotkania ze sztuką i turnieje sportowe. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta wEłku.


DK

14-05-2015 15:55:08 ·
«    1 2 3 4 5 6 7 8    »

News

Independent Escorts in Bangalore

An Independent escort in Bangalore is an independent lady proffering herself for sexual services to a man who is affordable to pay for her services and is in no obligation or in contract with any pe

Independent Escorts in Bangalore

Escorting Principles "An intelligent Independent escorts in Bangalore has plans and a wise Independent escorts has her own principles and living the life of an escort is living and accepting the

Independent Escorts in Bangalore

Discretion is an asset being a High Class Escort in Bangalore.Hi My name is Jyothika and I am sharing my experience as an Independent escort in Bangalore and life as an escort is not scary or dirty

Ełczanin wrócił z medalami z Otwartych Mistrzostw Polski Kettlebell.

Zawody były rozgrywane w systemie Bolt Standard. 20 września w hali Kompleksu Sportowego Michał w Siemianowicach Śląskich odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Kettlebell w systemie BOLT STANDARD.

Chełchy. Dożynki w gminie Ełk już za nami- podziękowaliśmy za plony

Świetnie się bawili dorośli, dzieci i młodzież Po mszy świętej podzielono się chlebem, zaś po przem wieniach przyszedłc czas na wspaniałą zabawę z okazji gminnego święta plon w. Tegoroczne dożynki

Diecezja Ełcka. 1000 plecaków najmłodszym uczniom podstawówek

Aby dzieci z rodzin, gdzie się nie przelewa, nie czuły się gorsze od r wieśnik w 22 sierpnia nastąpiło poświęcenie i przekazanie 1000 plecak w w ramach og lnopolskiej akcji, w kt rą odlat włączasię

Nadszedł dzień pożegnania.

Danuta Sawicka- Malz oficjalnie zakończyła pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szk ł nr 3 w Ełku. 27 sierpnia, w czasie Sesji Rady Powiatu, władze powiatu, radni oraz dyrektorzy ełckich szk ł ponad

Ełk. Poseł Makowski apeluje do władz miejskich, radnych Ełku oraz MZK

Zorganizujcie ludziom możliwość dojazdu do pracy na "strefie" Poseł ma pomysł jak usprawnić przew z pracownik w firm w ełckiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do tej inicjatywy

Prostki. Wernisaż i konkurs zwieńczone pysznymi ciastami

Świętowali zakończenie projektu W niedzielę 23 sierpnia 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach młodzież uczestnicząca w projekcie pod nazwą Malujemy Przyszłość asertywni świętowała zakończenie

Ełk. Szansa na prezentacje produktów, dotarcie do klientów i pozyskanie partnerów w biznesie

Budujesz, remontujesz? Odwiedź Ełckie Targi Budownictwa i Odnawialnych Źr deł Energii Już 12 września 2015 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbędzie się kolejna edycja Ełckich Targ w Budow