News


prostkiŚwiętowali zakończenie projektu


W niedzielę 23 sierpnia 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach młodzież uczestnicząca w projekcie pod nazwą „Malujemy Przyszłość –asertywni” świętowała zakończenie projektu.


Dzięki dotacji z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2014” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży uczestnicy projektu (młodzież gimnazjalna) mogli zespołowo realizować zainteresowania plastyczne, a także nauczyć się bez skrępowania wyrażać swoje indywidualne emocje poprzez wykonane prace i uczyć się zdobywać doświadczenie w kontaktach z rówieśnikami, dorosłymi i instytucjami kultury. Wśród zaproszonych gości byli dyrektorzy szkół: Barbara Ciszewska - Dyrektor Gimnazjum nr. 2 w Grajewie i Marek Duchnowski -Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Prostkach, Joanna Sztramko Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostkach, radni gminy Prostki Jolanta Komosińska, Anna Kacprowska, Wojciech Wnętkowski oraz dziadkowie, rodzice i społeczność Prostek.


Został zorganizowany wernisaż prac malarskich-wspaniałe obrazy, które można było kupić oraz konkurs malarski dla uczestników festynu. W części artystycznej wystąpiły dziewczynki z grupy tanecznej „Perełki” realizujące projekt z dotacji „ Działaj Lokalnie” Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA” i grupa tańcząca Break Dance. Wystąpili również seniorzy z Klubu Seniora śpiewając mazurskie piosenki. W tak pięknym słonecznym dniu, oprócz uczty malarskiej, była uczta przepysznych ciast przyniesionych przez wszystkich uczestników świętujących zakończenie projektu. Było smacznie i wesoło.


Gok prostki/wm
Fot. Gok Prostki

25-08-2015 10:54:57 ·


prostki bitwaXVII edycja Dni Prostek przeszła już do historii. Program trzydniowego cyklu obchodów obfitował w atrakcje adresowane do różnego typu odbiorcy. Tegoroczne uroczystości gminne rozpoczął koncert kameralny w zabytkowym kościele w Ostrymkole. Jeszcze przed rozpoczęciem tego kulturalnego wydarzenia Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski zaprosił uczestników do skorzystania z innych propozycji programowych, zaplanowanych na kolejne dni.


Sobota 11 lipca upłynęła pod znakiem sportowym i muzycznym. Już od rana dzieci, młodzież i dorośli brali udział w konkurencjach biegowych, turnieju piłki nożnej, plażowej, wyścigach rowerowych i cyklicznym już turnieju „Prostki kontra reszta świata”. Wieczorem przyszedł czas na zabawę przy muzyce. Do późnych godzin nocnych, prostkowian zabawiały zespoły Maxel i Milano, których koncerty przerwało wtargnięcie przed scenę wojsk Jacentego Ordowskiego, jako zwiastun spektaklu historycznego, który odegrany został w niedzielę.


Głównym wydarzeniem obchodów XVII edycja Dni Prostek była inscenizacja „Bitwy pod Prostkami”. W niedzielne południe, ulicami Prostek przemaszerował orszak historyczny. W kierunku miejsca bitwy, w epokowych strojach zmierzali wojowie, husaria na koniach oraz piechota szwedzka i litewska.


- Zapraszam wszystkich za rok. Z uwagi na 360 rocznicę Bitwy pod Prostkami wydarzenie będzie miało szczególny charakter. Dołożymy wszelkich starań, aby obfitowało ono w wiele niepowtarzalnych atrakcji. Postaramy się, aby nasza miejscowość i gmina była kolejnym ważnym miejscem na mapie turystyki szlakami historii Polski. Równie rozpoznawalnym jak Grunwald ­- powiedział zebranym wójt Mirosław Orłowski.


Widowisko z zaciekawieniem oglądały tłumy mieszkańców gminy oraz turystów. Jak co roku, zgodnie z historią, ­ Szwedzi musieli uznać wyższość naszej husarii. Plac imprezy przez całą niedzielę tętnił życiem. Przy dźwiękach muzyki rozgrywane były konkursy i turnieje w klimacie XVII w., z cennymi nagrodami ufundowanymi przez hojnych sponsorów. Bardzo widowiskowe były pokazy jazdy akrobatycznej oraz układanie konia w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej. Mieszkańcy gminy oraz przyjezdni mogli posilić się pyszną grochówką oraz kupić ciekawe pamiątki od rękodzielników, którzy tego dnia rozstawili tu swoje stragany. Mnóstwo atrakcji czekało także na najmłodszych. Zabawa na tzw. dmuchańcach, wesołe miasteczko, pływanie wewnątrz kul w basenie, wata cukrowa- ­ to wszystko powodowało, że na twarzach maluchów malował się uśmiech. Imprezę zakończyła dyskoteka na świeżym powietrzu oraz pokaz sztucznych ogni. Organizatorem XVII Dni Prostek była Gmina Prostki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach.
Bez wątpienia warto być tutaj za rok. Jak zapowiadają lokalne władze, będzie to impreza niepowtarzalna. Warto zatemwygospodarować sobie czas w pierwszy weekend lipca 2016 r., aby poczuć zapach prochu i klimat XVII-­wiecznej bitwy.

 

Bitwa pod Prostkami rozegrała się w pobliżu miejscowości Prostki na terenie dzisiejszego powiatu ełckiego, dnia 8 października 1656 r. pomiędzy sprzymierzonymi wojskami Rzeczypospolitej i Tatarów pod dowództwem hetmana polnego litewskiego Wincentego Gosiewskiego, a wojskami brandenbursko-szwedzkimi pod dowództwem generała Jerzego Fryderyka Waldecka z posiłkującą go jazdą Bogusława Radziwiłła. Bitwa trwała około 5 godzin i zakończyła się rozbiciem wojsk szwedzko-brandenbursko­-pruskich. Było to jednak zwycięstwo militarne niewykorzystane politycznie – zaraz po bitwie Gosiewski wysłał do elektora list z propozycją odstąpienia Szwedów, która nie została przyjęta. Wojska Gosiewskiego pociągnęły na Litwę i Żmudź, Tatarzy zaś pod pretekstem odebrania im ważnego jeńca Bogusława Radziwiłła, postanowili wrócić na Krym. Jednak zanim to uczynili, splądrowali i zniszczyli nie tylko obszary Prus, ale i ziemię wiską oraz starostwo rajgrodzkie.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom XVII Dni Prostek, firmom i osobom prywatnym, które pomogły w zorganizowaniu imprezy oraz jej promocji:
Plastimet Sp. z o. o., Liteximp Sp. Z o. o., POL­FOODS Sp. z o.o., Big Laufer Sp. z o. o., Zakład Stolarski Karwowska, Arhelan, Burzyńscy Spółka Jawna, Prost­ Key Packaging Sobolewscy Spółka Jawna, Bank Spółdzielczy w Ełku, "Wędzenie Mięsa i Ryb" Artur i Stanisław Domusiewicz, Saftech Teresa Safiejko Przemysław Safiejko Spółka Jawna, Krzysztof Wardaszka, Andrzej Wiszowaty, Przedsiębiorstwo Handlowo­ Usługowe Witek Mariola Stepnowska, Zakład Cukierniczy "EWA" Barbara i Andrzej Maciorowscy, Office Service Mariola Szulborska, Anita i Przemysław Kowalewscy, Henryk Strojecki, Mariusz Karwowski, Paweł Ratkiewicz

wm

31-07-2015 08:43:44 · Pokaż na mapie ·


EłkUczniowie dowiedzieli się co zrobić, gdy natkną się na niewypały

 

15 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach miała miejsce podniosła uroczystość. Świętowano dziewiątą rocznicę nadania imienia placówce. Bardzo wiele cennych informacji dzieciom przekazali zaproszeni z tej okazji żołnierze Jednostki Wojskowej w Orzyszu. W atrakcyjny dla uczniów sposób przekazali im jakże cenną wiedzę o tym jak zachować się, gdy znajdą niewybuchy. Opowiedział o tym absolwent szkoły w Prostkach- porucznik Dawid Orłowski.

 

Po hymnie państwowym przybyłych z tej okazji znamienitych gości powitał Jarosław Ćwik, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach.
- Jan Paweł II, patron naszej szkoły był wielkim patriotą, zawsze interesowały go sprawy Polski. Drogą pokojową doprowadził do przemian w naszym kraju. Upadła komuna. Mamy teraz demokratyczny kraj. Jesteśmy w Unii Europejskiej, w NATO. Te pomyślne przemiany to w dużej mierze zasługa Papieża- Polaka - zaznaczył dyrektor Ćwik.
W imieniu wójta gminy Prostki Mirosława Orłowskiego zgromadzonych gości powitała przedstawicielka Urzędu Gminy w Prostkach.
- Wybór Jana Pawła II to wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie, by trwać przy wartościach, które szanował Jan Paweł II. To ważne, abyśmy kierowali się nimi na co dzień - przekazał wójt Orłowski.

 

"Tęskno mi panie..."
Następnie wszyscy mogli obejrzeć ciekawą część artystyczną przygotowaną przez uczniów szkoły oraz jej nauczycieli. Dzieci w bardzo ujmujący sposób przybliżyli swoim kolegom i koleżankom oraz dorosłym postać oraz losy Jana Pawła II- od lat jego młodości, szkoły, poprzez czasy wojny, do święceń kapłańskich, a później cały pontyfikat aż do kanonizacji. Nie zabrakło piosenek, wierszy- w tym ulubionej pieśni naszego papieża "Barki" czy utworów Cypriana Kamila Norwida. Uczniowie podkreślali jego tęsknotę i umiłowanie ojczyzny wyrażoną w utworze Norwida "Moja Piosnka (II)", gdzie czytamy m. in. "Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba- tęskno mi panie". Sentyment do rodzinnych stron kapłana był także motywem przewodnim szkolnego konkursu plastycznego- "Ulubione miejsca świętego Jana Pawła II".

Były uczeń, teraz w wojskowym mundurze gościł w szkole
Po części artystycznej była bardzo ciekawa część edukacyjna. Z okazji dziewiątych imienin szkoły, placówkę odwiedził 12. Patrol Rozminowania z Jednostki Wojskowej w Orzyszu, który zabezpiecza pod kątem rozminowania 7 powiatów ziemskich i 2 powiaty grodzkie na obszarze 3 województw. Strukturę Wojska Polskiego, podział na rodzaje sił zbrojnych ich zadania oraz funkcję, jaką spełnia w tej strukturze 12. Patrol Rozminowania przedstawił zaciekawionym uczniom oraz zgromadzonym gościom ppor. Dawid Orłowski, absolwent tej właśnie szkoły.

- Jest mi bardzo miło tutaj gościć i spotkać kadrę nauczycieli, których pamiętam ze swoich szkolnych lat - powiedział porucznik Orłowski.


Dawid Orłowski wyjaśnił dzieciom, czym on oraz jego kompani zajmują się w czasie pokoju. O tym jak wiele pracy mają saperzy świadczy choćby fakt, że w ubiegłym roku przejechali 60 tysięcy kilometrów. Żołnierze zrobili ciekawą prezentację multimedialną. Dzięki niej uczniowie przed nadchodzącymi wakacjami zdobyli dodatkową wiedzę na temat tego, jak zachować się, kiedy podczas zabawy, w lesie albo na polu natkną się na nieznany przedmiot, który może okazać się niewybuchem. Panowie z 12. Patrolu Rozminowania pokazali uczniom zdjęcia groźnych przedmiotów- amunicji, granatów, min, pocisków moździerzowych.
- Bardzo ważne, by zapamiętać, gdzie taki przedmiot znaleźliście. Nie wolno go pod żadnym pozorem dotykać. Trzeba jak najszybciej powiadomić o tym znalezisku osoby dorosłe, zaś te poinformują o tym służby mundurowe- powiedział podporucznik Orłowski.


Po bardzo ciekawej pogadance na temat niewybuchów uczniowie i nauczyciele wyszli na boisko szkolne. Tu na uczniów czekała prawdziwa gratka- wozy wojskowe 12. Patrolu Rozminowania. Żołnierze opowiedzieli o sprzęcie, którym posługują się na służbie. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które goście z JW Orzysz bardzo chętnie odpowiadali.
Po tym pokazie uczniowie zjedli obiad i przyszedł czas na zawody sportowe oraz wykonanie wspólnej pracy plastycznej- której tematem była oczywiście sylwetka patrona szkoły- Jana Pawła II.

 

wm

23-05-2015 20:51:39 ·

EłkTo mogły być ostatnie słowa dręczonych tutaj więźniów

 

Prostki od czasu założenia miejscowości, czyli od 1432 roku do 1941 były niemal bez przerwy pruską miejscowością graniczną. Pozostałością tego faktu jest zachowany słup graniczny. Pod koniec kwietnia Tomasz Szulc z tutejszego Stowarzyszenia Historycznego Granica dokonał kolejnego odkrycia śladów burzliwej przeszłości tej miejscowości na styku Mazur i Podlasia. Podczas prac remontowych w jednej z piwnic znalazł na ścianach napisy więźniów z czasów II wojny światowej. - Przeczytałem i włos zjeżył mi się na głowie. Te napisy to były w dużej mierze pożegnania ludzi, którzy mieli zaraz zostać rozstrzelani - dodaje Szulc. W ostatnią środę kwietnia piwnice prostkowskiej kamienicy zbadali pracownicy białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Kamienica przy głównej ulicy w Prostkach była właśnie w trakcie remontu. Do piwnicy zszedł Tomasz Szulc, by zakręcić zawór wody. Sam do końca nie wie, co pchnęło go, by zajrzeć do jednej z otwartych komórek. Być może zamiłowanie do historii, żyłka poszukiwacza artefaktów historii tej ziemi na dawnej granicy Prus z Polską, Mazur i Podlasia.
- Zobaczyłem jakiś napis na ścianie. Początkowo nie mogłem go rozczytać. Kiedy odczytałem poszczególne wyrazy, włosy mi się zjeżyły na głowie. To był w sumie list pożegnalny młodej osoby, która wiedziała, że zaraz straci życie - mówi Szulc, z zawodu budowlaniec, z zamiłowania członek Stowarzyszenia Historycznego Granica.

 

"W krzyku i biciu nie mają miary"
Pan Tomasz szybko zawołał na miejsce odkrycia swojego kolegę z ekipy remontowej. Ten na ścianach piwnicy znalazł napisy... swoich dziadków.
- Oni jednak przeżyli pobyt w tej celi. Po wojnie mieszkali jeszcze w Prostkach - dodaje Szulc.
Niestety, nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Z listów pożegnalnych z lat II wojny światowej wyłania się ponury obraz losów przetrzymywanych tu osób. Trafiły tu m. in. dwie siostry bliźniaczki (kobiety mają te same daty urodzenia). Jeden z więźniów pisał " (...)Łachmany młode w krzyku i biciu nie mają miary". Te słowa odzwierciedlają ich oprawców- być może członków organizacji hitlerjugend, która działała wówczas na tym terenie- na drzwiach celi widnieje swastyka. Inna osadzona tu osoba prosiła w słowach wyrytych na ścianach lochu, by powiadomić jej matkę, że już do domu nie wróci...

 

Nasz obowiązek- ocalić od zapomnienia
Część nazwisk da się odczytać- była tu przetrzymywana w latach zawieruchy wojennej Gertruda Rogowska oraz Róża Ralicka i Jadwiga Cymbor. Dwie pierwsze kobiety, to najprawdopodobniej siostry bliźniaczki- obie urodzone 6 stycznia 1925 roku. Trzecia z nich napisała, że pochodzi lub przyjechała tutaj z Suwałk. Do lochu trafił także mężczyzna, który napisał, że uciekał z Prus do Polski. Inny pędził bydło i trafił do celi.
- Naszym obowiązkiem jest ocalić ten kawałek historii od zapomnienia. Postaramy się ustalić co dalej stało się z osobami tu więzionymi, dotrzeć do ich bliskich. Być może ktoś, kto tu był, wciąż żyje. Możliwe że wydamy jakąś broszurę na ten temat - mówi wyraźnie poruszony tym niecodziennym odkryciem Mirosław Orłowski, wójt gminy Prostki.


29 kwietnia na miejscu sporządzali dokumentację pracownicy białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Jak nam powiedzieli, ich rolą jest szczegółowe opisanie i sfotografowanie tego, co zobaczyli w tym miejscu.


- Postaramy się ustalić, kto pozostawił te napisy, jak tu się znalazł, kto więził te osoby. O tym odkryciu z pewnością powiadomimy także ełcką delegaturę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie. To bardzo cenne odkrycie - powiedzieli.


Choć na razie sprawa więziennej celi w Prostkach nadal owiana jest tajemnicą, niemal pewne jest to, że związek z jej lokalizacją ma pobliskie usytuowanie w czasie wojny posterunku żandarmerii. Co ciekawe, pod warstwą starej farby zapisanej przez więźniów, jest kolejna, także zapisana.

Do tematu wrócimy.

wm

05-05-2015 10:06:41 · Pokaż na mapie ·

EłkByły nagrody oraz pamiątkowe dyplomy

1 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „ Najsmaczniejszy Mazurek Wielkanocny”. Konkurs skierowany był do wszystkich mieszkańców gminy, zarówno osób indywidualnych, sołectw, grup formalnych i nieformalnych oraz stowarzyszeń. Mimo, że do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły tylko cztery zgłoszenia, konkurs odbył się w bardzo radosnej i miłej atmosferze Świąt Wielkanocnych.
Mazurki oceniane były w kategorii: smaku, zapachu, estetyki oraz prezentacji stanowiska przez komisję konkursową w skład której wchodzili radni gminy Prostki: Jolanta Komosińska, Anna Kacperska oraz Damian Sikorski.


Po burzliwych naradach oraz smakowaniu wszystkich mazurków, komisja uznała, że autorką najsmaczniejszego Mazurka Wielkanocnego jest Krystyna Dobai, która bez wątpliwości zasłużyła na pierwsze miejsce. Drugie miejsce ex aequo zdobył „Kabaret Mamuśki” oraz Elżbieta Bućko, trzecie- Joanna Wawer. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczył przewodniczący rady gminy- Damian Sikorski.


Tego dnia, odbyło się również rozdanie nagród i dyplomów za ”Konkurs na Pisankę Wielkanocną”, który rozstrzygnięty został dzień wcześniej.


W trakcie trwania konkursu oglądać można było wystawę wielkanocną, na której znalazły się ozdoby wykonane przez dzieci na warsztatach wielkanocnych.

 

wm

14-04-2015 11:06:51 ·


EłkKażdy głos zwiększa szansę na inwestycję

 

Gmina Prostki przystąpiła do konkursu „Podwórko NIVEA”, którego celem jest budowa 40 rodzinnych miejsc zabaw na terenie całej Polski. To, czy jedno z takich podwórek powstanie w gminie Prostki (na terenie kompleksu przy nabrzeżu rzeki Ełk w miejscowości Prostki), zależy tylko od mieszkańców i ich zaangażowania w głosowanie.
- Proces głosowania odbywać się będzie za pośrednictwem strony www.nivea.pl/podworko. Nasza lokalizacja została wprowadzona do systemu, dzięki czemu widnieje już na oficjalnej stronie Konkursu ,,Podwórko NIVEA” – www.nivea.pl w zakładce Twoja Lokalizacja. Aby zebrać jak największą ilość głosów należy codziennie od 1 kwietnia 2015 r. do 30 kwietnia 2015r. (I tura głosowania) odwiedzać stronę www.nivea.pl/podworko i oddawać głos na „Podwórko NIVEA” zlokalizowane w Prostkach - apelują pracownicy Urzędu Gminy w Prostkach. - Każdy głos zwiększa szansę na tą inwestycję! Wygrana zależy wyłącznie od ilości głosów! Zadbajmy o to, aby włączyć do głosowania jak największą ilość osób!

 

wm

07-04-2015 10:07:44 ·

EłkEłccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Prostki. Przy 23-latku znaleźli 10 pakietów z zawartością sproszkowanej substancji, którą otrzymał od swego 19-letniego kolegi.  Jeśli okaże się, że zabezpieczony proszek znajduje się na liście substancji zabronionych, dwóm mężczyznom grozi za to  kara 3 lat pozbawienia wolności.

 

Ełccy kryminalni mieli podejrzenia, że dwóch mieszkańców gminy Prostki może posiadać niedozwolone  środki psychotropowe. Gdy w minioną środę udali się do mieszkania jednego z nich, zastali tam 23-latka, przy którym znaleźli 10 pakietów z zawartością sproszkowanej substancji. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dostał je od swego 19-letniego kolegi. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zabezpieczony proszek zostanie poddany specjalistycznym badaniom. Jeśli okaże się, że znajduje się na liście substancji zabronionych 23-latkowi może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi 19-latkowi za udzielanie w/w środków.

21-03-2015 11:29:36 ·

EłkDo policyjnego aresztu trafił 38-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna  samochodem marki Daewoo Nubira przewoził nielegalne papierosy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 6.250 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
38-latek już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu  kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

Dzielnicowi z Prostek patrolując teren Wiśniowa Ełckiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Daewoo Nubira, 38-letniego mieszkańca Białegostoku. Podczas kontroli policjanci na tylnym oraz na przednim siedzeniu pasażera ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zapakowane w czarne, foliowe worki i przykryte kocem. Łączenie policjanci  zabezpieczyli 6.250 paczek nielegalnych papierosów o czarnorynkowej wartości około 40.000 zł
38-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości  ponad 130.000 zł. 38-latek już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu  kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

09-01-2015 08:49:38 ·

EłkPolicjanci przedstawili zarzut uszkodzenia ciała 24-latce. Mieszkanka powiatu grajewskiego w czasie kłótni ugodziła męża nożem. Zdenerwowała się na niego, gdy wbrew jej woli nie chciał wracać do domu. Grozi jej teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. 


W sylwestrowe popołudnie oficer dyżurny ełckiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów na terenie gminy Prostki mężczyzna został ugodzony nożem. Pod wskazany adres zostali skierowani policjanci załogi patrolowo-interwencyjnej.  Zastali tam 28-letniego mieszkańca powiatu grajewskiego z raną kłutą na plecach. Mundurowi ustalili, że został zaatakowany przez żonę. Małżonkowie pokłócili się, gdy kobieta chciała wracać do domu a mąż chciał jeszcze zostać u znajomych. Oboje byli nietrzeźwi. 24-latka, która miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Już usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Grozi jej teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

02-01-2015 15:40:55 ·

News

Independent Escorts in Bangalore

An Independent escort in Bangalore is an independent lady proffering herself for sexual services to a man who is affordable to pay for her services and is in no obligation or in contract with any pe

Independent Escorts in Bangalore

Escorting Principles "An intelligent Independent escorts in Bangalore has plans and a wise Independent escorts has her own principles and living the life of an escort is living and accepting the

Independent Escorts in Bangalore

Discretion is an asset being a High Class Escort in Bangalore.Hi My name is Jyothika and I am sharing my experience as an Independent escort in Bangalore and life as an escort is not scary or dirty

Ełczanin wrócił z medalami z Otwartych Mistrzostw Polski Kettlebell.

Zawody były rozgrywane w systemie Bolt Standard. 20 września w hali Kompleksu Sportowego Michał w Siemianowicach Śląskich odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Kettlebell w systemie BOLT STANDARD.

Chełchy. Dożynki w gminie Ełk już za nami- podziękowaliśmy za plony

Świetnie się bawili dorośli, dzieci i młodzież Po mszy świętej podzielono się chlebem, zaś po przem wieniach przyszedłc czas na wspaniałą zabawę z okazji gminnego święta plon w. Tegoroczne dożynki

Diecezja Ełcka. 1000 plecaków najmłodszym uczniom podstawówek

Aby dzieci z rodzin, gdzie się nie przelewa, nie czuły się gorsze od r wieśnik w 22 sierpnia nastąpiło poświęcenie i przekazanie 1000 plecak w w ramach og lnopolskiej akcji, w kt rą odlat włączasię

Nadszedł dzień pożegnania.

Danuta Sawicka- Malz oficjalnie zakończyła pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szk ł nr 3 w Ełku. 27 sierpnia, w czasie Sesji Rady Powiatu, władze powiatu, radni oraz dyrektorzy ełckich szk ł ponad

Ełk. Poseł Makowski apeluje do władz miejskich, radnych Ełku oraz MZK

Zorganizujcie ludziom możliwość dojazdu do pracy na "strefie" Poseł ma pomysł jak usprawnić przew z pracownik w firm w ełckiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do tej inicjatywy

Prostki. Wernisaż i konkurs zwieńczone pysznymi ciastami

Świętowali zakończenie projektu W niedzielę 23 sierpnia 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach młodzież uczestnicząca w projekcie pod nazwą Malujemy Przyszłość asertywni świętowała zakończenie

Ełk. Szansa na prezentacje produktów, dotarcie do klientów i pozyskanie partnerów w biznesie

Budujesz, remontujesz? Odwiedź Ełckie Targi Budownictwa i Odnawialnych Źr deł Energii Już 12 września 2015 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbędzie się kolejna edycja Ełckich Targ w Budow